İletişim Künye Anasayfa
Ekin Gazetesi
Nevzat Avcıoğlu; " Çorlu Benim Herşeyim Diyenler Çorlu'yu Böldüler"
Yorum Yap

Nevzat Avcıoğlu; " Çorlu Benim Herşeyim Diyenler Çorlu'yu Böldüler"

14 Şubat 2014
30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek olan Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) Çorlu Belediye Başkan Adayı olarak belirlenen Nevzat Avcıoğlu için tanıtım toplantısı düzenlendi.

Toplantıya Avcıoğlu`nun yanı sıra Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen ile Merkez Yürütme Kurulu(MYK) Üyesi Özcan Pehlivanoğlu, MHP Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nail Yılmaz, MHP Ergene Belediye Başkan Adayı Mehmet Cebeci parti ve basın mensupları katıldı.

Tanıtımda açılış konuşmasını Çorlu İlçe Başkanı Cüneyt Ergün yaptı. Ergün “Bu gün 30 Mart yerel seçimlerindeki Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız Prof. Dr. Nail Yılmaz, Çorlu adayımız Nevzat Avcıoğlu, Ergene adayımız Mehmet Cebeci ve bizi bu günümüzde yalnız bırakmayan il başkanımız ve  merkez yönetim kurulu üyemize, Milletvekilimiz Bülent Belen'e teşekkür ederim” dedi.

Ergün; "Milliyetçi Hareket Partisi olarak bugün burada adaylarımızı tanıtmak üzere toplandık. Üç adayımızda birbirinden kıymetli isimler. Tekirdağ Büyükşehir de Prof. Dr. Nail Yılmaz, Çorlu Belediye Başkan adayımız Nevzat Avcıoğlu ve Ergene Belediye Başkan adayımız Mehmet Cebeci ile birlikte çalışarak zafere ulaşacağız. MHP' nin başarısına başarı katacağız" dedi.

Belen; "Sandıklar Gerçekleri Ortaya Çıkartacak"

Toplantıda konuşan MHP Tekirdağ milletvekili Bülent Belen, "Başbakan sürekli fakir bir memur çocuğu olduğunu söylüyor. Ailesinde çok büyük bir serveti olmayan sayın Başbakan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve sonrasında bu ülkede başbakanlık döneminde, zenginlik ölçüsünde dünyanın 10'uncu zengin lideri seviyesine çıktı. Bunu neyle elde etti? Bunun izahını yapsın. Türk milleti bunun izahını bekliyor. Yolsuzluk dosyaları peş peşe gelecek ve bunun hesabı bunlardan sorulacaktır" dedi.

Belen konuşmasında Adalet ve Kalkınma Partisi(AK Parti) İktidarının 12 yıllık sürecinde ülkenin sürekli geriye gittiğini ifade ederek;" İşlerine geldiği zaman ileri demokrasiden bahseden Ak Parti’nin aslında demokrasiden haberi yok. Yapılan referandumda evet veren halkımız daha sonradan gördü ki bunun amacı demokratik yöntemlerle çalışmak değil Danıştay'ı hukuku ele geçirmekti. Geriye dönüp baktığımızda Balyoz, Ergenekon operasyonlarının hepsi referandumdan sonra gerçekleşmiştir" dedi.

Son günlerde gündemde olan seçim anketleriyle ilgili de açıklama yapan Belen;"AK Parti yapılan anketlerde %50 oy oranının olduğunu söylüyor fakat anketlerde yapılan oyunlar ortaya döküldü artık. Şu anda AK Parti'nin oyları Türkiye'de %35'in altında fakat korkuları için gücün ellerinde olmadığı anlaşılmasın diye MHP'nin oyları başka partilere kaydırılarak türlü türlü oyunlar yapılarak hala oy oranlarını yüksek göstermeye çalışıyorlar. 30 Mart'ta sandıklar tüm gerçekleri ortaya koyacaktır" dedi.

Pehlivanoğlu: "Kahraman Bakkal, Süpermarkete Galip Gelecektir"

MHP, MYK Üyesi Özcan Pehlivanoğlu yaptığı konuşmada tüm katılımcıları MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli adına selamladığını belirterek; "Bugün burada Tekirdağ Büyükşehir, Çorlu ve Ergene adaylarımızı tanıtmak üzere toplandık. Üç adayımızda benim çok eski dostum. Hepsi çok güzel çalışmalara imza atmış başarılı arkadaşlarımızdır. Tekirdağ, Çorlu ve Ergene halkının bu üç değerli isme sahip çıkarak destekleyeceklerine eminim. MHP’ye sansür uygulanıyor. Görüşlerimiz, düşüncelerimiz ve çözüm önerilerimiz medya tarafından karartılıyor. Kamuoyu anketlerinde oylarımız çarpıtılarak az gösteriliyor. Kahraman bakkal süpermarkete karşı galip gelecektir.Çünkü kahraman bakkal halkın sorunlarını bilir ve onları anlar.  Seçim döneminde çalmadık kapı, sıkmadık el bırakmayarak halkımıza kendimizi anlatacağız. 30 Mart’ta MHP, halkımızın desteğiyle başarılı olacaktır" dedi.

MHP’nin Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Prof. Dr. Nail Yılmaz, Tekirdağ’ın sanayi, tarım ve turim şehri olduğunu belirterek; "Ben bir bilim adamıyım ve hata yapma şansım hiç yok ve olamaz. Ben günde 16 saat çalışıyorum ama benimle çalışacak ekibim 17 saat çalışacak. Başarı çok çalışmaktan geçiyor. Büyükşehir için 70’in üzerinde ana projemiz var. En önemli sorunlardan biri olan Ergene zehir ve kanser saçmaya devam ediyor. Sağlık ile sanayii ortak bir noktada birleştireceğiz.’ dedi. Tekirdağ'ın vergi sıralamada 9 hizmet alma sıralamasında ise 54. sırada olduğunu söyleyen Yılmaz; "Tekirdağ genelinde 1508 sanayi tesisimiz var. Ama bu tesislerin bir kısmı vergisini Tekirdağ’da ödemiyor.  Tesislerimizin tamamını Tekirdağ ilimize çekeceğiz.Tüm bunların yanı sıra Tekirdağ bir turizm şehridir. Turizmi kalkındırmak en önemli hedefimiz. İstanbulluları Bodrum yerine Şarköy, Kumbağ gibi tatil yörelerine çekmeyi hedefliyoruz. Tüm halkımızın desteğini bekliyoruz’ dedi.

Avcıoğlu; "Çorlu'da Sanayi Kalmadı Denecek Kadar Azaldı"

MHP’nin Çorlu Belediye Başkan adayı Nevzat Avcıoğlu ise yaptığı konuşmada; "Benim amacım Çorlu'da elbette ki Milliyetçi Hareket Partisine hizmet etmek ve Çorlu için elimizden geleni yapmaktır. Elbette ki projelerimiz mevcut fakat bizim projelerimiz Çorlu'nun konumuna amacına uygun projeler. İmar projeleri mutlaka yapılacaktır bunu herkes dile getiriyor. Bizim farkımız ise imar projelerini denize doğru yapacağız ve artık Çorlu turizm merkezi olacak, bir deniz ilçesi olacak. Çünkü Ergene İlçesinin kurulmasıyla birlikte Çorlu' da sanayi kalmadı denecek kadar azaldı. Şu anda Çorlu sınırları içinde bir Türkgücü yolu üzerinde ki fabrikalar var. Çorlu benim her şeyim diye slogan atanlar Çorlu'yu bölerek sanayisini, nüfusunu elinden aldılar. Bu yüzden de farklı bir çalışma sistemi ile burayı kalkındırmak gerekmektedir. Çorlu’da eksik çok ve bizler bunları hep birlikte çalışarak tamamlayacağız. Alt yapımızda büyük eksiklikler var. Elbette ki daha bir çok projeler mevcut bunların hepsi yavaş yavaş zamanı geldikçe açıklanacaktır" dedi.

Yazar : Nilgün Pehlivanoğlu
393 Defa Okunmuştur.
Siyaset Kategorisindeki Diğer Haberler
  • Ak Parti Çorlu İlçe Başkanı Tüfekçi’den Basın Açıklaması

  • Ak Parti Çorlu Esentepe Mahalle Teşkilatı Çalışmalarını Sürdürüyor

  • Sp Büyükşehir Adayı Arslan Ateş Çorlu’ya Çıkarma Yaptı

  • İşçi Partisi'nden Taşeron Sisteme Hayır

  • Özlem Yemişçi Bayan Gazetecilerle Buluştu

  • Saadet Partisi’nden Cumhuriyetin 91 Yılına 91 Proje

  • Ateş Çorlu Ordulular Ve Tokatlılar Derneğini Ziyaret Etti

  • Albayrak; " Varlık İçinde Birlik İçinde Özgür Biçimde Yaşayacağız"

  • Baysan; " Çorlu Kararını Vermiştir"

  • Bakan Müezzinoğlu Ve Başkan Topbaş Çorlu'da

0Adet Yorum
Web Tasarım ve Uygulama : RenkliKalem

Ekin Gazetesi

Ekin Ajans Organizasyon, Basın Yayın ve Danışmanlık Hizmetleri (0-282) 653 08 88 iletisim@ekingazetesi.com.tr