İletişim Künye Anasayfa
Ekin Gazetesi
‘ Bir Umut’ Adlı Sinema Filmi Çerkezköy’de Çekiliyor
Yorum Yap

‘ Bir Umut’ Adlı Sinema Filmi Çerkezköy’de Çekiliyor

01 Ocak 2012
Çekimleri Çerkezköy’de gerçekleşecek olan ‘Bir Umut’ ismini taşıyan sinema filmi Hayri Varol, Yunus Güntürk ve Mahmut Hekimoğlu’nun katıldığı bir toplantıyla basına tanıtıldı.

Yeşilçam’ın usta oyuncularından Mahmut Hekimoğlu’nun kamera karşısına geçeceği filmin yönetmen koltuğunda ise daha önce pek çok belgesel filme imza atmış bir isim olan Yunus Güntürk oturuyor. Yunus Güntürk, ocak ayı itibari ile çekimlerine başlanması planlanan filmin mekân seçimleri için uzun süredir yakın arkadaşı olan Hayri Varol ile görüştüklerini ifade etti. Konuşmasına devam eden Güntürk: “Arkadaşım Hayri Varol sayesinde Çerkezköy’e geldik ve filmi burada çekme kararı aldık. Çekeceğimiz filmin kadrosunda, Türkiye’nin en iyi oyunculardan biri olan Sayın Mahmut Hekimoğlu ile anlaştık. Diğer roller için görüşmelerimiz devam ediyor. Ayrıca Hayri Varol’da filmde rol alacak, hatta Çerkezköy’de yaşayan birçok vatandaşımıza küçük roller vermeyi planlıyoruz. Filmin hikâyesinden bahsedecek olursak; çok zengin bir ailenin çocuğu ailesi tarafından dışlanıyor ve ‘umut’ böyle başlıyor. Umudu bitmiş bir insanın yeniden doğuşunu anlattığı için filmin adını ‘Bir Umut’ koyduk. Filmi izlerken hem ağlayacak, hem de çok duygulanacaksınız. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği bir hikâye. Bunun yanı sıra da şimdiye kadar izlediğiniz eski Türk Filmlerinden çok farklı bir kurgusu olacak.” dedi.

‘Bir Umut’ filminin başlı başına bir hayat hikâyesi olduğunu söyleyen Mahmut Hekimoğlu, Çerkezköy’le ilgili olarak ta; “Daha önce Çerkezköy’e hiç gelmemiştim, bu ilk gelişim. Bugün mekân seçmek için biraz gezip dolaşma şansımız oldu, çekimler için pek çok uygun ortam tespit ettik. Burada daha önce niye bir sinema filmi çekilmemiş anlamış değilim. Çerkezköy’ün her türlü olanağa sahip olmasının yanı sıra İstanbul’a olan yakınlığı da büyük bir avantaj sağlıyor.” dedi.

Hava şartlarının film çekimine olumsuz etki etmemesi durumunda, Mart ayında vizyona girmesi planlanan filmin galası da yine Çerkezköy’de yapılacak.

Yazar : Nilgün Pehlivanoğlu
1998 Defa Okunmuştur.
Kültür & Sanat Kategorisindeki Diğer Haberler
  • Çorlu Devlet Hastanesi’ne Sanat Koridoru

  • Mimarlar Odası Çorlu Temsilciliği Fotoğraf Sergisini Açtı

  • Ramis Çınar Tekirdağ Kitap Festivali’nde Okurlarıyla Buluştu

  • Çanakkale Gezileri Başladı

  • Şu Çılgın Türkler Oyunu Sahnelendi

  • Çorlu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu’ndan Muhteşem Gösteri

  • Çorlu Âşıklar Bayramı Gerçekleştirildi

  • Cnn Türk’te “ Nabüsün Be Ya” Sohbeti

  • Kent Konseyinden Tsm Konseri

  • Trakya’da Yaşam Fotoğraf Yarışmasının Kazananlarına Ödülleri Verildi

0Adet Yorum
Web Tasarım ve Uygulama : RenkliKalem

Ekin Gazetesi

Ekin Ajans Organizasyon, Basın Yayın ve Danışmanlık Hizmetleri (0-282) 653 08 88 iletisim@ekingazetesi.com.tr