İletişim Künye Anasayfa
Ekin Gazetesi
Mhp Çorlu İlçe Yönetimi, Basın Mensuplarını Ağırladı
Yorum Yap

Mhp Çorlu İlçe Yönetimi, Basın Mensuplarını Ağırladı

12 Nisan 2012
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun ve yönetim kurulu üyeleri, tadilattan geçirilerek yenilenen parti binasında basın mensupları ile bir araya geldi.

Kısa bir süre önce tadilattan geçirilen MHP Çorlu İlçe Teşkilatı binasında düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ilçede görev yapan yerel ve ulusal basın kuruluşlarının temsilcilerini ağırlayan MHP Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun, daha evvel atanmış bir yönetim ile basın mensupları ile bir araya geldiklerini bu sefer ise seçilmiş bir yönetim olarak bu toplantıyı düzenlediklerini belirtti.

Basın mensuplarına kendini tanıtarak konuşmasına başlayan MHP Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun; “1964 Kayseri doğumluyum ve 26 yıldır Çorlu`da ikamet ediyorum. 1995-2003 yılları arasında MHP Çorlu İlçe Teşkilatında yöneticilik yaptım son ilçe kongresinde ise ilçe başkanlığı görevine seçildim. Asil ve yedek üyelerle birlikte 45 kişilik bir yönetim kurulumuz var asil yedek ayrımı söz konusu değil toplantılarımızı asil yedek üyelerimizin tamamının katılımı ile 45 kişi birlikte yapıyoruz. Yönetimimizde görev dağılımını gerçekleştirdik. Oğuzhan Aydın, Okyanus Er ve Ayşe Dol başkan yardımcılıklarına, İrfan Alver ilçe sekreterliğine ve Cüneyt Ergün muhasipliğe getirildiler.” dedi. Başkan Hasan Uzun, bundan sonraki süreçte yapacakları ilk etkinliğin, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ile alakalı olarak, hava şartlarına da bağlı bir organizasyon olduğunu ifade etti.

“Ellerinden gelse ‘Gençliğe Hitabe’yi de kaldıracaklar”

19 Mayıs Törenlerinin kaldırılması ile ilgili düşüncelerini aktaran Hasan Uzun; “Yıllardır yapılan ve artık gelenek haline gelen törenler kaldırılmaya çalışılıyor. Bu maksatlı bir iş. Geleneksel hale gelmiş, halk ilgi gösteriyor. Daha düzenli yapılabilir ancak birden bire ortadan kaldırmak, maksatlı bir iş, doğru olduğuna inanmıyoruz. Gençliğe Hitabe ve Andımıza bakış açılarını da çok iyi biliyoruz. Ellerinden gelse bunları da kaldıracaklar ancak direneceğiz ve inşallah bunları kaldırmaya güçleri yetmeyecek.”

“Çorlu`da kaldırım yok”

Çorlu`da bir çok sorun olduğunu ifade eden Hasan Uzun; “Sorunları başlıca sıralamak gerekirse çarpık kentleşme, trafik ve alt yapı sorunu diyebiliriz. Çorlu`da yeterli park alanı, yeşil alan yok. En önemli sorunlardan biri ise Çorlu`da kaldırım yok. Ahmetbey köyünde var, Ahimehmet köyünde var, Çorlu`da kaldırım yok. Çorlu`ya ciddi bir yatırım olduğunu düşünmüyorum.”

“Katı Atık Bertaraf Tesisine Karşı Değiliz”

Çorlu`da Karatepe Mevkiinde kurulması planlanan Katı Atık Bertaraf Tesisi ile ilgili olarak görüşlerini paylaşan Hasan Uzun; “Biz MHP olarak katı atık bertaraf tesisine karşı değiliz ancak doğru uygulanmasından yanayız. Tesis Çorlu için yapılacaksa, Çorlu`nun çöpünü bertaraf edip enerjiye çevirecekse doğru olacaktır. Eğer İstanbul`un hatta Türkiye`nin çöpleri buraya gelecekse çevreye çok ciddi zararlar vereceğine inanıyoruz. Belirtilen kapasiteye bakıldığı zaman her gün yüzlerce kamyonun giriş çıkış yapması manasına geliyor ki, Çorlu’nun bu kapasiteyi taşıyabilecek mevcut yolu yok. Ayrıca böyle bir olay Çorlu’ya çok ciddi trafik sorununu da beraberinde getirecektir.” dedi.

“Partimizi Çorlu`da en ileri noktaya taşıyabilmek için çaba harcayacağız”

MHP Çorlu İlçe Başkanı Hasan Uzun ayrıca: “Parti binasında tadilat yapıldı. Çorlu halkına ve partililerimize iyi bir hizmet sunma gayreti içerisindeyiz. Parti binamız her sabah 08:00`de açılıyor akşam 8`e kadar açık kalıyor. Lokalimizde çaylar ücretsiz olarak ikram ediliyor. İnsanlar artık aileleri ile gelmeye başladılar. Çarşıya, pazara alışverişe çıkanlar parti binamıza gelerek soluklanıyor, çaylarını içip sohbetlerini yapıp ayrılıyorlar. Güzel bir ortam oluştu umarım daha da güzel olur. Partimizi Çorlu`da en ileri noktaya taşıyabilmek için çaba harcayacağız. Bunu yapabilmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Basın mensuplarından isteğimiz ise AKP ve CHP`ye gösterdiğiniz özeni MHP`ye de göstermenizi istiyoruz. Çünkü bizler mevcut hükümetin tek alternatifinin MHP olduğunu düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Toplantının sonunda MHP Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen de parti binasına geldi. Belen parti yöneticileri ile birlikte günün anısına fotoğraf çektirdi.

Yazar : Nilgün Pehlivanoğlu
597 Defa Okunmuştur.
Gündem Kategorisindeki Diğer Haberler
  • Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer'den Baysan'a Tebrik Ziyareti

  • Çorlu Belediye Meclisi İlk Toplantısı İki Oturumda Gerçekleştirildi

  • Başkan Baysan Ve Belediye Meclis Üyeleri Göreve Başladı

  • Ünal Baysan Ve Belediye Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldı

  • İçişleri Bakanı Efkan Ala’dan İtiraf

  • “ Milliyetçi Hareket Partisi’nin Yükselişini Çekemeyenler Var”

  • Çanakkale Şehitleri Çorlu’da Düzenlenen Törende Anıldı

  • Çorlu Halkı Berkin Elvan’ı Gezi Şehitlerinin Yanına Uğurladı

  • Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Çorlu`da

  • Saray'ın Umudu Nazmi Çoban

0Adet Yorum
Web Tasarım ve Uygulama : RenkliKalem

Ekin Gazetesi

Ekin Ajans Organizasyon, Basın Yayın ve Danışmanlık Hizmetleri (0-282) 653 08 88 iletisim@ekingazetesi.com.tr